
1
$11.7936
$11.7936
10
$10.6512
$106.5120
50
$10.1584
$507.9200
100
$8.8144
$881.4400
250
$8.4224
$2,105.6000
500
$7.6832
$3,841.6000
1000
$6.6864
$6,686.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Filter Type | Butterworth, Low Pass Switched Capacitor |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Filters | 1 |
| Filter Order | 5th |
| Frequency - Cutoff or Center | 15kHz |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |