
1
$3.5056
$3.5056
10
$3.1472
$31.4720
25
$2.9792
$74.4800
100
$2.5760
$257.6000
250
$2.4528
$613.2000
500
$2.1952
$1,097.6000
1000
$1.8480
$1,848.0000
2500
$1.7584
$4,396.0000
5000
$1.6912
$8,456.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | POR |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | I2C |
| Number of I/O | 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Interrupt Output | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Current - Output Source/Sink | 20mA |
| DigiKey Programmable | Not Verified |