
1
$6.7424
$6.7424
10
$6.0256
$60.2560
50
$5.4208
$271.0400
100
$4.9392
$493.9200
250
$4.4576
$1,114.4000
500
$3.9984
$1,999.2000
1000
$3.3712
$3,371.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Sensitivity | -114dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 300MHz ~ 450MHz |
| Modulation or Protocol | ASK |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Applications | Garage Openers, ISM, RKE, Security Alarms |
| Current - Receiving | 7.2mA |
| Data Rate (Max) | 33kbps |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |