
1
$4.4464
$4.4464
10
$3.3376
$33.3760
25
$2.9680
$74.2000
50
$2.8112
$140.5600
100
$2.7440
$274.4000
500
$2.2960
$1,148.0000
1000
$2.1504
$2,150.4000
2500
$2.0720
$5,180.0000
5000
$2.0048
$10,024.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Resolution | 9 b |
| Supplier Device Package | 6-TDFN (3x3) |
| Test Condition | 25°C (0°C ~ 70°C) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±1°C (±2°C) |
| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |