
1
$7.8848
$7.8848
10
$7.1232
$71.2320
96
$5.9024
$566.6304
288
$5.6336
$1,622.4768
576
$5.1408
$2,961.1008
1056
$4.4800
$4,730.8800
2592
$4.3120
$11,176.7040
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Tolerance | ±25% |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 256 |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 275 |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Circuits | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |