1
$6.9888
$6.9888
10
$6.2720
$62.7200
25
$5.9248
$148.1200
100
$5.1408
$514.0800
300
$4.8720
$1,461.6000
500
$4.3792
$2,189.6000
1000
$3.6848
$3,684.8000
2500
$3.5056
$8,764.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±30% |
| Features | Mute, Zero-Cross Sense |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 32 |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Taper | Logarithmic |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 1000 |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Circuits | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |