1
$7.7840
$7.7840
10
$7.0336
$70.3360
50
$6.6976
$334.8800
100
$5.8240
$582.4000
250
$5.5552
$1,388.8000
500
$5.0624
$2,531.2000
1000
$4.4128
$4,412.8000
2500
$4.2448
$10,612.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±25% |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | SPI |
| Configuration | Potentiometer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 256 |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 275 |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Circuits | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |