
1
$2.2736
$2.2736
10
$2.0384
$20.3840
50
$1.9264
$96.3200
100
$1.6352
$163.5200
250
$1.5344
$383.6000
500
$1.3440
$672.0000
1000
$1.1200
$1,120.0000
2500
$1.0416
$2,604.0000
5000
$0.9968
$4,984.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Line Driver |
| Interface | Analog |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Specifications | Class AB |
| Applications | Pre-Amplifier |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Number of Channels | 2 |