
1
$7.3472
$7.3472
10
$6.5968
$65.9680
25
$6.2384
$155.9600
100
$5.4096
$540.9600
250
$5.1296
$1,282.4000
500
$4.6032
$2,301.6000
1000
$3.8752
$3,875.2000
2500
$3.1696
$7,924.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Laser Diode Driver (Fiber Optic) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Data Rate | 2.5Gbps |
| Current - Modulation | 85mA |
| Current - Bias | 70 mA |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Number of Channels | 1 |
| Current - Supply | 32 mA |