
1
$7.3136
$7.3136
10
$6.6080
$66.0800
25
$6.2944
$157.3600
100
$5.4656
$546.5600
250
$5.2192
$1,304.8000
500
$4.7600
$2,380.0000
1000
$4.1440
$4,144.0000
2500
$3.9984
$9,996.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Auto-Direction Sensing, Power-Supply Decoupling |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Data Rate | 35Mbps |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channels per Circuit | 8 |
| Voltage - VCCA | 1.2 V ~ 5.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Number of Circuits | 1 |