
1
$4.7712
$4.7712
10
$4.2784
$42.7840
50
$4.0432
$202.1600
100
$3.5056
$350.5600
250
$3.3264
$831.6000
500
$2.9904
$1,495.2000
1000
$2.5200
$2,520.0000
2500
$2.3968
$5,992.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 2.5GHz |
| RF Type | Cellular, ISM, PCS, WLAN |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Gain | 8.6dB |
| Current - Supply | 20.5mA |
| Secondary Attributes | Up Converter |
| Noise Figure | 10.4dB |
| Number of Mixers | 1 |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |