
2500
$1.4560
$3,640.0000
5000
$1.4000
$7,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 15-XFBGA, WLBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Current Switch |
| Voltage - Input | 3.5V ~ 22V |
| Current - Output | 4.75A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 15-WLP (2.1x1.52) |