
1
$38.8640
$38.8640
10
$35.8400
$358.4000
25
$34.2272
$855.6800
100
$30.6096
$3,060.9600
250
$29.1984
$7,299.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Data Interface | Parallel |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Sampling Rate (Per Second) | 100k |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Number of Channels | 6 |