
1
$8.1088
$8.1088
10
$7.3248
$73.2480
60
$6.9776
$418.6560
120
$6.0592
$727.1040
300
$5.7904
$1,737.1200
540
$5.2752
$2,848.6080
1020
$4.5920
$4,683.8400
2520
$4.4240
$11,148.4800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Output | 1.25V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 5 |
| Voltage - Input | 0.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Controller/Converter, Digital Cameras |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (5x5) |