
1
$6.9552
$6.9552
10
$6.2496
$62.4960
25
$5.9024
$147.5600
100
$5.1184
$511.8400
250
$4.8496
$1,212.4000
500
$4.3568
$2,178.4000
1000
$3.6736
$3,673.6000
2500
$3.4944
$8,736.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Number of Cells | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (3x3) |
| Charge Current - Max | 800mA |
| Fault Protection | Over Voltage |
| Voltage - Supply (Max) | 6.5V |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Current - Charging | Constant - Programmable |