
1
$23.0944
$23.0944
10
$21.2240
$212.2400
46
$20.3392
$935.6032
138
$17.9200
$2,472.9600
276
$17.0464
$4,704.8064
506
$15.9376
$8,064.4256
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Sampling Rate (Per Second) | 60 |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Number of Channels | 4 |