
1
$10.1920
$10.1920
10
$9.2064
$92.0640
25
$8.7808
$219.5200
100
$7.6272
$762.7200
250
$7.2800
$1,820.0000
500
$6.6416
$3,320.8000
1000
$5.7792
$5,779.2000
3000
$5.5664
$16,699.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Bootstrap Circuit |
| Package / Case | 31-VQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | Logic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 9.5V |
| Rds On (Typ) | 150mOhm |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 10A |
| Current - Peak Output | 17A |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Voltage - Load | 600V (Max) |
| Supplier Device Package | 31-QFN (9x9) |
| Fault Protection | Over Temperature, UVLO |
| Load Type | Inductive, Capacitive, Resistive |