
1
$6.8096
$6.8096
10
$6.0704
$60.7040
25
$5.9584
$148.9600
50
$5.2416
$262.0800
100
$4.3120
$431.2000
250
$4.1104
$1,027.6000
500
$3.8304
$1,915.2000
1000
$3.5504
$3,550.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sfernice |
| Series | LTO 30 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 30W |
| Tolerance | ±5% |
| Features | Non-Inductive |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220-2 |
| Height - Seated (Max) | 0.799" (20.30mm) |
| Resistance | 51 Ohms |