1
$5.2080
$5.2080
10
$4.9392
$49.3920
50
$4.6816
$234.0800
100
$4.2896
$428.9600
500
$4.0992
$2,049.6000
1000
$3.5168
$3,516.8000
2500
$3.2480
$8,120.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 8MHz |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Supply | 926 µA |