

1
$6.9552
$6.9552
10
$6.2496
$62.4960
25
$5.9024
$147.5600
100
$5.1184
$511.8400
250
$4.8496
$1,212.4000
500
$4.3568
$2,178.4000
1000
$3.6736
$3,673.6000
2500
$3.4944
$8,736.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 40kHz ~ 4MHz |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Current - Supply | 305 µA |