1
$7.3696
$7.3696
10
$6.6192
$66.1920
50
$6.2608
$313.0400
100
$5.4320
$543.2000
250
$5.1520
$1,288.0000
500
$4.6144
$2,307.2000
1000
$3.8976
$3,897.6000
2500
$3.6960
$9,240.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 9V ~ 80V |
| Applications | Redundant Power Supplies, Telecom Infrastructure |
| Internal Switch(s) | No |
| FET Type | N-Channel |
| Delay Time - OFF | 300 ns |
| Ratio - Input:Output | N:1 |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Grade | Automotive |
| Current - Supply | 500 µA |