1
$11.2560
$11.2560
10
$10.1696
$101.6960
73
$9.6880
$707.2240
146
$8.4112
$1,228.0352
292
$8.0416
$2,348.1472
511
$7.3248
$3,742.9728
1022
$6.3840
$6,524.4480
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.75V |
| Applications | Power Supply Controller/Monitor |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x5) |
| Current - Supply | 3.7 mA |
| DigiKey Programmable | Not Verified |