
1
$5.0400
$5.0400
10
$4.5248
$45.2480
25
$4.2784
$106.9600
100
$3.7072
$370.7200
250
$3.5168
$879.2000
500
$3.1584
$1,579.2000
1000
$2.6656
$2,665.6000
3000
$2.5312
$7,593.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-UFBGA, WLCSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 3.85V ~ 5.5V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Supplier Device Package | 12-WLCSP (1.67x1.67) |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| Channel Type | Independent |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 4A, 8A |