1
$4.3792
$4.3792
10
$3.9312
$39.3120
25
$3.7184
$92.9600
100
$3.2256
$322.5600
250
$3.0576
$764.4000
500
$2.7440
$1,372.0000
1000
$2.3072
$2,307.2000
2500
$2.1952
$5,488.0000
5000
$2.1168
$10,584.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | Voltage Feedback |
| Slew Rate | 600V/µs |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 12.6V, ±1.35V ~ 6.3V |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Supply | 4 mA |
| Current - Output / Channel | 60 mA |