1
$12.0400
$12.0400
10
$11.0656
$110.6560
25
$10.6064
$265.1600
100
$9.3520
$935.2000
250
$8.8928
$2,223.2000
500
$8.3216
$4,160.8000
1000
$7.6272
$7,627.2000
2500
$7.3360
$18,340.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 38-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4V ~ 36V |
| Frequency - Switching | 900kHz ~ 1.1MHz |
| Topology | Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1) |
| Supplier Device Package | 38-QFN (5x7) |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.8V ~ 32.4V, 2.4A |
| Voltage/Current - Output 2 | 0.8V ~ 32.4V, 1.5A |
| Voltage/Current - Output 3 | 0.8V ~ 32.4V, 1.5A |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| w/Sequencer | Yes |
| Number of Outputs | 4 |