
1
$9.4752
$9.4752
10
$8.1200
$81.2000
100
$6.7648
$676.4800
500
$5.9696
$2,984.8000
1000
$5.3760
$5,376.0000
2500
$5.2976
$13,244.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Integrated Systems, Inc. |
| Series | LSK389 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Type | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 25pF @ 10V |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 40 V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Power - Max | 400 mW |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 300 mV @ 0.1 µA |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 17 mA @ 10 V |