
1
$12.2192
$12.2192
10
$10.4720
$104.7200
100
$8.7360
$873.6000
500
$7.7056
$3,852.8000
1000
$6.9328
$6,932.8000
2500
$6.8320
$17,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Integrated Systems, Inc. |
| Series | LSK389 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Type | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 25pF @ 10V |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 40 V |
| Current Drain (Id) - Max | 10 mA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Power - Max | 400 mW |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 300 mV @ 1 µA |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 2.6 mA @ 10 V |