
1
$0.1120
$0.1120
10
$0.0560
$0.5600
25
$0.0560
$1.4000
50
$0.0448
$2.2400
100
$0.0448
$4.4800
250
$0.0336
$8.4000
500
$0.0336
$16.8000
1000
$0.0224
$22.4000
4000
$0.0224
$89.6000
8000
$0.0224
$179.2000
12000
$0.0224
$268.8000
28000
$0.0224
$627.2000
100000
$0.0224
$2,240.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Johanson Technology |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Multilayer |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| DC Resistance (DCR) | 500mOhm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 3.2GHz |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Inductance | 12 nH |
| Current Rating (Amps) | 300 mA |