

1
$0.4032
$0.4032
10
$0.2688
$2.6880
50
$0.1904
$9.5200
100
$0.1568
$15.6800
500
$0.1232
$61.6000
1000
$0.1008
$100.8000
3000
$0.1008
$302.4000
6000
$0.0896
$537.6000
9000
$0.0896
$806.4000
15000
$0.0896
$1,344.0000
30000
$0.0784
$2,352.0000
75000
$0.0784
$5,880.0000
150000
$0.0672
$10,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAIYO YUDEN |
| Series | M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Capacitance | 22 µF |