1
$0.9072
$0.9072
10
$0.8064
$8.0640
25
$0.7504
$18.7600
100
$0.6160
$61.6000
250
$0.5712
$142.8000
500
$0.4816
$240.8000
1000
$0.3920
$392.0000
3000
$0.3472
$1,041.6000
6000
$0.3248
$1,948.8000
15000
$0.3136
$4,704.0000
30000
$0.3024
$9,072.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.5% |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.225V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 20µVrms |
| Current - Cathode | 80 µA |
| Current - Output | 12 mA |