1
$0.9968
$0.9968
10
$0.8848
$8.8480
25
$0.8400
$21.0000
100
$0.6944
$69.4400
250
$0.6496
$162.4000
500
$0.5712
$285.6000
1000
$0.4480
$448.0000
3000
$0.4256
$1,276.8000
6000
$0.4032
$2,419.2000
15000
$0.3808
$5,712.0000
30000
$0.3696
$11,088.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.5% |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8.192V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 130µVrms |
| Current - Cathode | 110 µA |
| Current - Output | 15 mA |