1
$2.3296
$2.3296
10
$2.0944
$20.9440
25
$1.9712
$49.2800
100
$1.6800
$168.0000
250
$1.5792
$394.8000
500
$1.3888
$694.4000
3000
$1.3888
$4,166.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.2% |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.048V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 35µVrms |
| Current - Cathode | 80 µA |
| Current - Output | 15 mA |