
1
$3.2032
$3.2032
10
$2.8784
$28.7840
25
$2.7104
$67.7600
100
$2.3184
$231.8400
250
$2.1728
$543.2000
500
$1.9040
$952.0000
1000
$1.5792
$1,579.2000
2500
$1.4672
$3,668.0000
5000
$1.4112
$7,056.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.1% |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.096V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 64µVrms |
| Current - Cathode | 73 µA |
| Current - Output | 15 mA |