
1
$0.5264
$0.5264
10
$0.3920
$3.9200
25
$0.3360
$8.4000
100
$0.2240
$22.4000
250
$0.1792
$44.8000
500
$0.1456
$72.8000
1000
$0.1120
$112.0000
4000
$0.1008
$403.2000
8000
$0.0896
$716.8000
12000
$0.0784
$940.8000
28000
$0.0784
$2,195.2000
100000
$0.0672
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3PEAK |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Open-Collector, CMOS, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 2 |
| Type | Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 36V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Current - Quiescent (Max) | 300µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 6mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 0.001µA @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 10mA |