
1
$0.6944
$0.6944
10
$0.5936
$5.9360
25
$0.5488
$13.7200
100
$0.4480
$44.8000
250
$0.4144
$103.6000
500
$0.3472
$173.6000
1000
$0.2688
$268.8000
3000
$0.2464
$739.2000
6000
$0.2352
$1,411.2000
15000
$0.2128
$3,192.0000
30000
$0.2016
$6,048.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output | 200mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Quiescent (Iq) | 25 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.1V |
| Control Features | Enable |
| PSRR | 95dB (1kHz), 90dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |