
1
$25.0880
$25.0880
10
$20.9104
$209.1040
25
$18.5136
$462.8400
200
$17.9200
$3,584.0000
600
$16.7216
$10,032.9600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tamura |
| Series | LA37S S05K |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Single Pass Through |
| Sensitivity | 1.563mV/A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output | Analog Voltage |
| Frequency | 100kHz |
| Accuracy | ±1.8% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Response Time | 3.5µs |
| Sensor Type | Open Loop |
| Linearity | ±0.5% |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 23mA |
| Current - Sensing | 400A |
| Number of Channels | 1 |