
1
$5.9584
$5.9584
10
$5.3536
$53.5360
25
$5.0512
$126.2800
100
$4.3792
$437.9200
250
$4.1552
$1,038.8000
500
$3.7296
$1,864.8000
1000
$3.1472
$3,147.2000
3000
$2.9904
$8,971.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | STSPIN L62 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 1.4A |
| Interface | Parallel |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 52V |
| Applications | General Purpose |
| Technology | DMOS |
| Voltage - Load | 8V ~ 52V |
| Supplier Device Package | 32-VFQFPN-EP (5x5) |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Step Resolution | 1, 1/2 |