
1
$66.4608
$66.4608
10
$55.9664
$559.6640
30
$52.4608
$1,573.8240
90
$50.7136
$4,564.2240
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tamura |
| Series | L40S D15 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Output | Ratiometric, Voltage |
| Frequency | DC ~ 25kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | ±12V ~ 15V |
| Response Time | 5µs |
| Sensor Type | Hall Effect, Open Loop |
| Linearity | ±0.1% |
| For Measuring | AC/DC |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Current - Sensing | 1500A |
| Number of Channels | 1 |