
1
$4.4240
$4.4240
10
$3.3152
$33.1520
25
$2.9456
$73.6400
50
$2.8000
$140.0000
100
$2.7216
$272.1600
500
$2.2848
$1,142.4000
1000
$2.1392
$2,139.2000
4000
$2.0608
$8,243.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Kionix |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Adjustable Bandwidth, Selectable Scale |
| Package / Case | 10-VFLGA |
| Output Type | I2C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Digital |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±2g, 4g, 8g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Bandwidth | 12.5Hz ~ 400Hz |
| Supplier Device Package | 10-LGA (3x3) |
| Sensitivity (LSB/g) | 1024 (±2g) ~ 256 (±8g) |