
1
$1.1312
$1.1312
10
$0.8176
$8.1760
50
$0.7168
$35.8400
100
$0.5824
$58.2400
500
$0.4816
$240.8000
1000
$0.4144
$414.4000
3000
$0.3808
$1,142.4000
6000
$0.3584
$2,150.4000
9000
$0.3472
$3,124.8000
15000
$0.3472
$5,208.0000
30000
$0.3360
$10,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | United Chemi-Con |
| Series | NTF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 35V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Capacitance | 2.2 µF |