
1
$1.0416
$1.0416
10
$0.9184
$9.1840
25
$0.8624
$21.5600
100
$0.7056
$70.5600
250
$0.6496
$162.4000
500
$0.5488
$274.4000
1000
$0.4480
$448.0000
3000
$0.4032
$1,209.6000
6000
$0.3696
$2,217.6000
15000
$0.3584
$5,376.0000
30000
$0.3472
$10,416.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Kinetic Technologies |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 9-WFBGA, WLCSP |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Up |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Topology | Boost |
| Supplier Device Package | 9-WLCSP (1.38x1.38) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Min) | 2.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5.4V |