
1
$1.9600
$1.9600
10
$1.5120
$15.1200
50
$1.3888
$69.4400
100
$1.1424
$114.2400
500
$0.9184
$459.2000
1000
$0.8064
$806.4000
2000
$0.7840
$1,568.0000
5000
$0.7504
$3,752.0000
10000
$0.7392
$7,392.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | KGK |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Package / Case | 2211 (5728 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Safety |
| Ratings | X1, Y2 |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Capacitance | 220 pF |