
10
$0.5600
$5.6000
20
$0.5488
$10.9760
40
$0.5376
$21.5040
100
$0.5152
$51.5200
200
$0.4928
$98.5600
500
$0.4704
$235.2000
1000
$0.4480
$448.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | MPP |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose; High Frequency; High Pulse |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Capacitance | 0.47 µF |