
1
$4.6816
$4.6816
10
$3.9312
$39.3120
100
$3.1808
$318.0800
500
$2.8224
$1,411.2000
1000
$2.4192
$2,419.2000
2000
$2.2736
$4,547.2000
5000
$2.1840
$10,920.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Integrated Systems, Inc. |
| Series | J310 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 4pF @ 10V |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 25 V |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Power - Max | 350 mW |
| Resistance - RDS(On) | 35 Ohms |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 2 V @ 1 nA |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 24 mA @ 10 V |