
1
$7.8288
$7.8288
10
$7.2016
$72.0160
25
$7.0560
$176.4000
50
$7.0224
$351.1200
100
$6.3056
$630.5600
250
$6.1152
$1,528.8000
500
$5.8128
$2,906.4000
1000
$5.6112
$5,611.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | ChipCorder® |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Automatic Gain Control |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | Pushbutton |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Oscillator Type | Internal/External |
| Duration | 42.6 ~ 128 Sec |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Output Signal | PWM Speaker Output |
| Input Signal | Microphone |
| Messaging | Multiple |
| Sampling Frequency | 4 ~ 12kHz |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 5.5 V |