
1
$2.2736
$2.2736
10
$2.0384
$20.3840
25
$1.9264
$48.1600
100
$1.6352
$163.5200
250
$1.5344
$383.6000
500
$1.3440
$672.0000
1000
$1.1200
$1,120.0000
2500
$1.0416
$2,604.0000
5000
$0.9968
$4,984.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumissil Microsystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-UQFN |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Number of Outputs | 1 |
| Frequency | 2.2MHz |
| Type | DC DC Regulator |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output / Channel | 1.5A |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Supplier Device Package | 14-WFCQFN (3x4) |
| Dimming | Analog, PWM |
| Voltage - Supply (Min) | 3.8V |
| Voltage - Supply (Max) | 38V |