
1
$4.7712
$4.7712
10
$4.2896
$42.8960
25
$4.0544
$101.3600
100
$3.5168
$351.6800
250
$3.3376
$834.4000
500
$2.9904
$1,495.2000
1000
$2.5200
$2,520.0000
3000
$2.3968
$7,190.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Slew Rate | 8V/µs |
| Current - Input Bias | 35 µA |
| Voltage - Input Offset | 3 µV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-8 |
| Grade | Automotive |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 1.1 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 20 V |
| Qualification | AEC-Q100 |