
1
$3.7856
$3.7856
10
$3.4048
$34.0480
25
$3.2144
$80.3600
100
$2.7888
$278.8800
250
$2.6432
$660.8000
500
$2.3744
$1,187.2000
1000
$2.0048
$2,004.8000
2500
$1.9040
$4,760.0000
5000
$1.8256
$9,128.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Sensing Method | High-Side |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Current Monitor |
| Voltage - Input | -16V ~ 80V |
| Accuracy | ±1% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |