1
$3.3600
$3.3600
10
$3.0240
$30.2400
25
$2.8560
$71.4000
100
$2.4752
$247.5200
250
$2.3408
$585.2000
500
$2.1056
$1,052.8000
1000
$1.7808
$1,780.8000
2500
$1.6912
$4,228.0000
5000
$1.6240
$8,120.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Slew Rate | 8V/µs |
| Current - Input Bias | 35 µA |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Grade | Automotive |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 1.1 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 20 V |
| Qualification | AEC-Q100 |