1
$232.0528
$232.0528
2
$213.8528
$427.7056
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sensata Technologies – Cynergy3 |
| Series | ILSEU |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Output Type | Analog (Diaphragm) |
| Voltage Rating | 9 ~ 32V |
| Mounting Type | Male 1/4" (6.35mm) NPT |
| Type | Liquid |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Configuration | 4mA ~ 20mA |
| Material - Housing & Prism | 303 Stainless Steel, 316 Stainless Steel |
| Current | 28 mA |